pranie tapicerki meblowej

Pranie tapicerki meblowej w ostatnim czasie stało się niezwykle popularne. W wielu miastach bez problemu można znaleźć firmy, jak i osoby indywidualne, które przyjeżdżają do domu klienta, by szybko i sprawnie wyczyścić sofy, narożniki, kanapy, fotele, łóżka, krzesła itp. Warto w tej kwestii postawić na profesjonalistów, którzy posiadają najnowocześniejszy sprzęt oraz wiedzę i doświadczenie w czyszczeniu różnych mebli.

Pranie tapicerki meblowej

Wiele osób stawia na znane firmy oraz polecane osoby indywidualne, które z właściwym, nowoczesnym sprzętem i odpowiednimi preparatami przyjeżdżają do domu klienta. Fachowiec dokona oceny zanieczyszczenia oraz przygotuje odpowiednie środki do konkretnej tkaniny. Następnie należy zabezpieczyć podłogę folią oraz meble znajdujące się w pobliżu. Przeważnie, trzeba nastawić się na to, iż pranie tapicerki meblowej zajmie od około 2 do nawet 5 godzin (w zależności od wielkości mebli, jak i od ilości zabrudzeń). Są klienci, którzy decydują się na wynajęcie sprzętu i sami piorą swoje meble. Warto jednak wiedzieć o tym, iż jest to ciężkie, czasochłonne i wymagające doświadczenia zadanie, z którym nie każdy sobie poradzi. Trzeba wiedzieć, jak myć konkretne meble, jakich preparatów używać, by ich nie uszkodzić. W rzeczywistości więc pranie tapicerki może być sporym wyzwaniem, ponieważ często jest wykonana z trudnych do wyczyszczenia materiałów, które mają tendencję do zatrzymywania brudu i kurzu.

Fachowy sprzęt i najlepsze środki

Najlepszym sposobem czyszczenia tapicerki jest użycie odpowiedniego detergentu, który jest specjalnie do tego przeznaczony. Niektóre detergenty, które są powszechnie używane w tym celu, są znane jako „detergenty do zmywania naczyń”. Niektóre ze środków są dostępne w popularnych marketach, a nawet w sklepach osiedlowych, podczas gdy inne należy nabyć w internecie lub od osoby wynajmującej sprzęt do prania tapicerki. Ogólnie ważne jest, aby używać detergentu, który jest płynny i mętny, ponieważ ten rodzaj środka czyszczącego idealne rozpuszcza brud i wszelkie inne zanieczyszczenia.

Na co należy zwrócić uwagę?

Każdy, kto zabiera się za pranie tapicerki, najpierw dokładnie analizuje, w jakich miejscach i od czego dany mebel jest brudny. Bardzo często do prania tapicerki wzywają klienci, którzy mają małe dzieci lub zwierzaki w domu i chcą zadbać o wygląd ich mebli. Jedzenie, wylane napoje, ślady po kredkach, kredzie, plastelinie, farbkach i innych pisakach bez problemu zejdą w zaledwie kilkanaście minut (i to bez specjalnego szorowania).